Hilal Mağazaları 1975 Yılında tek bir şube ile bu sektörde bende varım diyerek ticari faaliyetlerine
başlamıştır.
2000 yılı itibari ile limited bir şirket olmuş ve yeni şubeler açmaya başlamıştır. 2017 yılına geldiğimizde, Kayseri’de 14 Şube Ankara’da 3 şube si ile zincir mağaza olmuştur.

2019 Yılı İtibari ile Kayseri’de 15, Ankara’da 3, Kahramanmaraş’ta 2 Mağaza sayısına ulaşılmıştır.
“Evinizin Tüm Renkleri Hilal’de Hilal Her Evde” sloganı ile bir evde ihtiyaç olan tüm eşyaları bulabileceğiniz bir mağaza konseptinde şubelere sahiptir. Beyaz eşya, mobilya, züccaciye, küçük ev aletleri, anne bebek ürünleri, bisiklet, ısıtma ve soğutma ve dahası bir çok ürün grubundan ürünlerin satışı yapılmaktadır. Bünyemizde dünyaca ünlü tüm markaların yetkili bayilikleri mevcuttur. Ürünlerimiz Spot vs değildir. Her sattığımız ürün garantilidir ve kurulum gerektiren her ürün ilgili markanın resmi servisince kurulur. Bulunduğumuz sektörde, elden taksitlerle müşterilerimize ürün olanağı sağlayan bir firmayız. Kredi kartı olmayan veya küçük tasarrufları ile evinin bir ihtiyacını gidermek isteyen herkese güvene dayalı satışlar yapmaktayız.
Müşterilerimize düşük taksit ile kolay ödeme imkanları sunmaktayız. Gecikme faizi veya başka isimlerde sürpriz farklar çıkaran bir firma değiliz.
Amacımız Türkiye genelinde daha fazla şube sayısına ulaşmak, daha çok fazla kişiye iş imkanı sunmak, daha çok kişiye ulaşıp evlerinin ihtiyacını gidermektir.